Niguliste kirik oli keskajal üks Tallinna kahest kogudusekirikust. Muuseumis on hoiul Eesti kõige väärtuslikum kirikukunstikogu. "Tallinna Hansa-aegade hiilgusest ning siinsete kaupmeeste jõukusest kõnelevad hinnalised kunstiteosed, mis telliti Euroopa suurtest kunstikeskustest. Neist tuntumate hulka kuuluvad Lübecki hiliskeskaegsete meistrite Bernt Notke „Surmatants” ja Hermen Rode töökojas valminud suurejooneline peaaltari retaabel, mida võib praeguseni kirikus näha. Tänaseni saab samuti imetleda 16. sajandi alguses kirikule annetatud ligi nelja meetri kõrgust seitsmeharulist põrandalühtrit, mis kuulub maailmas omataoliste seas suurimate hulka." (https://nigulistemuuseum.ekm.ee/niguliste-muuseum/niguliste-kirik/)
Lisaks kunstile sain näha ka huvitavaid graafilise disaini lahendusi. Eriti torkas silma kappaltari kõrval olev interaktiivne lahendus, kus sai põhjalikult uurida nii Tallinna altari kui Lübecki altari kohta.
Infograafika Niguliste kirikus
Ka teiste altarite juures olev infograafika oli minu meelest päris kavalalt lahendatud. Keskel siis joonis altarist ning ümber selgitav tekst maalidest.
Sain ära näha ka "Surmatantsu".
"Surmatantsu" kõrval olev info oli esitletud kirjatüübiga, mis andis edasi õiget meeleolu.